1Vijesti...... Empty Vijesti...... Fri Jul 03, 2009 8:52 am

2Vijesti...... Empty Re: Vijesti...... Fri Jul 03, 2009 8:55 am

Admin

Vijesti...... Salihovicibisevic597

IBIŠEVIĆ I SALIHOVIĆ PROTIV BAYERNA

Prvo kolo Bundeslige za sezonu 2009/10 donijeće nekoliko veoma zanimljivih susreta, a za bh. javnost svakako da su najvažniji protivnici Wolfsburga i Hoffenheima, klubova za koje nastupaju četvorica naših igrača.

Aktuelni šampion, Wolfsburg sa Edinom Džekom i Zvjezdanom Misimovićem sezonu će otvoriti 7. avgusta (petak) na domaćem terenu protiv VfB Stuttgarta. Zanimljivo, poseban motiv u ovom meču imaće i trener Vukova, Armin Veh, obzirom da će debi ubilježiti protiv ekipe sa kojom je ranije osvojio titulu prvaka Njemačke.

Ipak, mnogo zanimljivije će biti na premijeri našeg drugog reprezentativnog dvojca u Bundesligi. Vedad Ibišević i Sejad Salihović, sa svojim Hoffehneimom ugostiće slavni Bayern Munchen.

U ostalim susretima 1. kola Bundeslige sastaju se: VfL Wolfsburg – VfB Stuttgart, Borussia Dortmund – FC Koeln,FC Nurnberg – FC Schalke 04, SC Freiburg – Hamburger SV, Werder Bremen – Eintracht Frankfurt, Hertha BSC – Hannover 96, FSV Mainz 05 – Bayer Leverkusen, 1899 Hoffenheim – Bayern Munchen, VfL Bochum – Borussia M'gladbach.

Džeko i Misimović će u 4. kolu (28. – 30. avgust) imati veliki ispit, jer će na Allianz Areni gostovati minhenskom Bayernu, a tri sedmice kasnije u 6. kolu idu na megdan Schalkeu, kod svog bivšeg trenera Felixa Magatha.

Međusboni duel našeg „pokera asova“ u Bundesligi na rasporedu je u 12. kolu (6. – 8. avgust), a domaćin će biti Hoffenheima, odnosno Ibišević i Salihović.

Quelle;Sportsport.ba

♥Salihovic♥: komentar modifikovan dana: Wed Aug 12, 2009 12:47 pm; prepravljeno ukupno 1 puta

3Vijesti...... Empty Re: Vijesti...... Wed Aug 12, 2009 12:43 pm

♥Salihovic♥

♥Salihovic♥
Admin

VEDO ASISTENT, SEJO KAPITEN

Vijesti...... Sejad996
U posljednjem susretu 1. kola njemačke Bundeslige danas, Hoffenheim je remizirao na svom stadionu sa najtrofejnijim njemačkim klubom svih vremena, minhenskim Bayernom.

Bh. reprezentativni dvojac u dresu Hoffenheima, Vedad Ibišević i Sejad Salihović, našli su se na terenu od prve minute, a Seji je pripala velika čast da u ovoj utakmici nosi kapitensku traku Hoffenheima.

Susret i nije najbolje počeo za domaće. Igrala se 25. minuta kada je novo ime u dresu Bayerna, reprezentativac Hrvatske Ivica Olić pogodio za 1:0.

Međutim, četiri minute prije odlaska na odmor, Hoffenheim je uzvratio. Danas odlični Ibišević spustio je jednu dubinsku loptu za Edua, kojem nije bilo teško da savlada golmana Bayerna za
izjednačenje rezulata.

Moglo se vidjeti kako je Ibišević bio željan igre. Reprezentativac BiH je trčao, trudio se, te na kraju upisao i asistenciju. Ocjena: vrlo dobar! Ibišević je zamijenjen u 67. minuti, kada je umjesto njega u igru ušao Maicousse.

Quelle:Sportsport.ba

4Vijesti...... Empty Re: Vijesti...... Wed Aug 12, 2009 12:46 pm

♥Salihovic♥

♥Salihovic♥
Admin

TJELOHRANITELJI UZ IBIŠEVIĆA,SALIHOVIĆA...
Vijesti...... Sejad1075
Fudbaleri Hoffenheima, čiji dres sa dosta uspjeha nose dvojica naših reprezentativaca, Vedad Ibišević i Sejad Salihović, tokom priprema u Austriji pod budnim su okom dvojice tjelohranitelja.
Oni prate svaki pokret fudbalera ovog njemačkog Bundesligaša tokom boravka u Munsterlandu. Ova firma od ranije sarađuje s klubovima u Njemačkoj, te šalje svoje zaposlenike da čuvaju trenere, službene osobe, igrače i druge članove njemačkih sastava.

Razlog zašto su dva tjelohranitelja danonoćno uz Ibiševića, Salihovića i društvo je taj što se u okolici Leoganga priprema i Stuttgart, a kao pratnja je u Austriju došla i manja navijačka grupa tog rivala iz Bundeslige.

Zbog straha od navijača Stuttgarta, igrači Hoffenheima i treninge odrađuju uz budno oko tjelohranitelja.

5Vijesti...... Empty Re: Vijesti...... Sat Aug 15, 2009 5:45 pm

♥Salihovic♥

♥Salihovic♥
Admin

PORAZ HOFFENHEIMA U LEVERKUSENU

Vijesti...... Leverkusenhoffenheimsco

Hoffenheim, naših Vedada Ibiševića i Sejada Salihovića, pretrpio je prvi poraz ove sezone i to na gostovanju na BayAreni u Leverkusenu.

I Ibišević i Salihović počeli su susret protiv Bayera u Leverkusenu od prve minute. Reprezentativni napadač BiH našao se u dobroj prilici u 17. minutu, ali je šutirao preko gola. U 34. minuti Vedo je zaradio i žuti karton, a zamijenjen je u 59. minuti, kada je u igri umjesto njega ušao Demba Ba. Pobjednički gol za Apotekare postigao je Stefan Kissling u 67. minuti utakmice.

Treba zahvaliti Hildebrandu da nisu jos golova dobili :S:S.... Zato HVALA Hildebrand Very Happy